MEZOTERAPIA IGŁOWA OKOLIC OCZU

O atrakcyjnym wyglądzie oczu nie decyduje jedynie wrodzony kolor tęczówek, barwa oprawy i osadzenie oczu w twarzy. Piękno spojrzenia podkreślane jest również przez skórę, która znajduje się w ich okolicy, a więc u góry, z boku i u dołu. To, jak odbierane są nasze oczy zależy od tego, czy otaczają je kurze łapki, sińce i worki. Skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna i cienka. W tych właśnie okolicach szybko stają się widoczne efekty starzenia się skóry. Efekty te jednym przeszkadzają, innym nie. Ci, których denerwują one i wprawiają w złe samopoczucie, decydują się na ich usunięcie.

 

 

Mezoterapia pod oczy

Jednym ze sposobów na pozbycie się nieestetycznych efektów starzenia, prędzej czy później pojawiających się wokół i pod oczami, jest mezoterapia. Mezoterapia pod oczy polega na wstrzykiwaniu pod skórę aktywnych substancji, które wspomagają mikrokrążenie i eliminują tkankę tłuszczową oraz płyny, nagromadzone pod skórą.

Efekty zabiegów mezoterapii

Mezoterapia pod oczy cieszy się dużym powodzeniem, ze względu na szybkość i naturalność przynoszonych efektów. Skóra wokół oczu po tych zabiegach wygląda młodo i naturalnie. Nie jest sztucznie naciągnięta i nie powoduje efektu maski. Przez kilka dni po zabiegu nie należy nakładać makijażu, ani kremów na okolice oczu. Należy też zachować ostrożność przy myciu i wycieraniu tych okolic. Nie wskazane jest mycie okolic oczu gorącą wodą.

Częstotliwość zabiegów

Najlepsze efekty uzyskuje się wówczas, gdy zabiegi powtarza się w regularnych odstępach czasu. Jednak zalecenia będą w pełni indywidualne dla każdego pacjenta. Zwykle:

  • faza początkowa – to 4 zabiegi w odstępach 1-2 tygodniowych;
  • faza środkowa – 1 zabieg w miesiącu przez 2 miesiące;
  • faza podtrzymująca – 1 zabieg, co 2-6 miesięcy;